Dlaczego powinniście wybierać świece z wosku sojowego?

Dlaczego powinniście wybierać świece z wosku sojowego

Świece z wosku sojowego to ostatnio nieodłączny element dekoracyjny w wielu domach. Sprawdzają się zwłaszcza w jesienno-zimowych miesiącach, kiedy wieczory są długie, a świece dają poczucie ciepła i wprowadzają niepowtarzalny klimat w pomieszczeniu. Dlaczego jednak wosk sojowy w świecach będzie lepszy od powszechnej parafiny?

Dlaczego powinniście wybierać świece z wosku sojowego?

Świece z wosku sojowego to ostatnio nieodłączny element dekoracyjny w wielu domach. Sprawdzają się zwłaszcza w jesienno-zimowych miesiącach, kiedy wieczory są długie, a świece dają poczucie ciepła i wprowadzają niepowtarzalny klimat w pomieszczeniu.
Dlaczego jednak wosk sojowy w świecach będzie lepszy od powszechnej parafiny?

Świeca z wosku sojowego, a parafina? 

Parafinę do świec pozyskuje się zazwyczaj z ropy naftowej lub smoły. Wiele badań wskazuje, że palenie parafiny wydziela do atmosfery szkodliwy dla zdrowia toluen i benzen, a to może prowadzić do duszności, a nawet zmian rakowych. Tym samym świece parafinowe nie są zdrowe dla naszych górnych dróg oddechowych, a zwłaszcza gdy są barwione i zawierają syntetyczne zapachy. Świece parafinowe nie powinny być palone zwłaszcza w otoczeniu kobiet w ciąży, małych dzieci, a także astmatyków. 

Tym samym najlepszą alternatywą dla świec parafinowych będą świece z wosku sojowego.

Dlaczego powinniście wybierać świece z wosku sojowego

Zalety palenia świecy z wosku sojowego

Świece z wosku sojowego są znacznie bardziej wydajne. Nie dochodzi do tunelowania, czyli tworzenia się leju w wosku. Dzięki temu wosk pali się równomiernie, a to sprawia, że jesteśmy w stanie wypalić całą świecę. Również wosk sojowy pali się w niższej temperaturze, tym samym podczas palenia wydziela się mniej dwutlenku węgla. To dlatego podczas palenia świecy sojowej nie boli nas głowa tak jak w przypadku świecy parafinowej. 

Jak palić świecę z wosku sojowego?


Aby cieszyć się jak najdłużej świecą sojową, należy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Świecę sojową jednorazowo powinno palić się maksymalnie 4 godziny. To będzie zapobiegało przed przegrzaniem się wosku, które pomoże doprowadzić do nadmiernego uwalniania się olejków eterycznych, odpowiadających za piękne zapachy świec. Jeżeli jednak chcecie palić świecę krócej, należy poczekać, aż cała powierzchnia wosku się stopi. Należy również pamiętać o odpowiednim przycięciu bawełnianego knota. Knot nie powinien być dłuższy niż 1 cm. Jeżeli chcecie zapobiec nierównomiernego spalaniu się wosku, najlepiej postawić świecę w miejscu bez przeciągów, tym samym lepiej unikać takich miejsc jak parapety przy otwartych oknach oraz miejsca, w których często otwiera się drzwi. Dzięki tym zasadom świeca z wosku sojowego będzie paliła się prawidłowo.

Idealne zapachy świec sojowych na jesienny czas

Nie można ukryć, że najczęściej sięgamy po świece w okresie jesienno-zimowym. Warto więc wybrać świece z wosku sojowego o ciepłych, otulających zapachach. Piękne jesienne zapachy to zdecydowanie połączenie piżma oraz paczuli. Dla fanów kwiatowo-ziołowych zapachów dobrym wyborem będzie lawenda oraz zapachy słodkiej maliny i jeżyny. Marka Bosphaera ma niesamowite zapachy świec na jesienną porę. Możecie sięgnąć po Zjawiskową Paczulę, Idylię lub Słodką Ambrozję. Również ciekawe zapachy świec Planuli sprawią, że wieczory staną się znacznie przyjemniejsze. Możecie zwrócić uwagę głównie na zapachy takie jak: Bibliotheque, czyli zapach książek, Love Bloom czyli połączenie korzennych przypraw z owocami oraz Spicy Evening o mocnej orientalno-pikantnej nucie.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment