Co najlepiej sprawdzi się na ścianach w kuchni?

Co najlepiej sprawdzi się na ścianach w kuchni?

Szukając odpowiedniego materiału do pokrycia ścian kuchennych z pewnością natkniemy się na wiele interesujących rozwiązań. Wybór właściwego wykończenia ma duże znaczenie ze względu na konieczność zabezpieczenia tych miejsc przed wodą, wysokimi temperaturami oraz zanieczyszczeniami. Stąd też pojawia się istotny problem. W jaki sposób wykończyć wnętrza, aby cieszyć się estetyczną i odporną powierzchnią? Poznaj najciekawsze propozycje!

Co zastosować na ścianach w kuchni?

W kuchni najlepiej sprawdzą się odporne i trwałe wykończenia ścian. Warto więc zadbać o to, aby wybrane materiały cechowały się odpowiednim zabezpieczeniem powierzchni przed różnymi niechcianymi sytuacjami. Woda, olej czy wysoka temperatura mogą negatywnie wpłynąć na wygląd ścian w kuchni. Dlatego też koniecznie sprawdźmy, czy wybrane materiały są trwałe, zmywalne oraz czy nie reagują negatywnie na działanie wysokich temperatur. Tradycyjne płytki do kuchni, a może ciekawa fototapeta 3D? Sprawdź propozycje specjalistów marki Tikkurila, którzy postanowili przyjrzeć się najpopularniejszym rozwiązaniom.

Fototapety 3D na ścianie w kuchni

Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się fototapety 3D. Wszystko to dzięki nieograniczonym możliwościom stylizacyjnym oraz niebanalnym motywom. To zdecydowanie doda wyrazu naszej aranżacji. Geometryczne lub floralne wzory, malownicze widoki, ale nie tylko – wszystkie z nich zapewniają wiele ciekawych możliwości stylizacji wnętrz. Ze względu na formę, tego typu metamorfoza nie wymaga wielu zabiegów oraz umiejętności. Fototapety 3D w kuchni sprawdzą się świetnie, zarówno pomiędzy szafkami kuchennymi, jak również na całej ścianie. Dzięki temu gotowanie będzie wspaniałą przygodą!

Jaka fototapeta 3D najlepiej sprawdzi się w kuchni? Z pewnością będzie to:

  • tapeta winylowa,
  • tapeta z włókna szklanego.

Materiał wykonania ma duże znaczenie, ze względu na zachowanie odporności na działanie niekorzystnych czynników oraz umożliwiające mycie na mokro bez ryzyka uszkodzenia. To ważne aspekty mające wpływ na funkcjonalność.

Płytki do kuchni na ścianę 

Płytki do kuchni to rozwiązanie wprost idealne. Niedrogie, niezwykle odporne oraz zapewniające możliwość dokładnej pielęgnacji. Klasyczne rozwiązanie doskonale sprawdzą się w tym miejscu. Tworzą wiele możliwości aranżacyjnych, ponieważ występują w różnych wzorach, kolorach, rozmiarach oraz kształtach. Dlatego też dopasowanie odpowiedniego wzoru będzie dla nas prawdziwą przyjemnością. Szczególną sympatią cieszą się małe płytki ułożone w różne ciekawe wzory, na przykład w jodełkę, które prezentują się wręcz zjawiskowo. Niemniej jednak ich pielęgnacja może być nieco kłopotliwa.

Jeżeli lubimy zaszaleć w kuchni, zdecydowanie lepiej sprawdzą się wielkoformatowe płytki kuchenne. Geometryczne płytki do kuchni pozwolą uzyskać wrażenie przestrzennych aranżacji z efektem 3D. To niezwykle ciekawe rozwiązanie, które spotkamy w wielu nowoczesnych aranżacjach. Jednak tendencje i trendy nieustannie zmieniają się w czasie, dlatego też warto wiedzieć, na jakie rodzaje płytek do kuchni decydują się użytkownicy. Z pewnością należą do nich:

  • płytki do kuchni z graficznym wzorem,
  • płytki heksagonalne,
  • płytki drewnopodobne,
  • płytki imitujące naturalny kamień.

Każde z powyższych rozwiązań pozwala uzyskać zupełnie inny efekt końcowy. Warto więc przeanalizować obecny wystrój czy kolorystykę wnętrza tak, aby móc dopasować odpowiedni materiał. 

Stwórz swoją wymarzoną kuchnię 

Zanim wybierzesz materiał wykończeniowy na ściany w kuchni rozważ wszystkie możliwości. Być może alternatywne propozycje okażą się o wiele ciekawsze od tych tradycyjnych. Każdy doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, jak dużo wysiłku i zaangażowania wymaga zaaranżowanie wymarzonej kuchni. Dlatego też nie warto tracić czasu i pieniędzy na mało efektowne rozwiązania. Jeśli szukasz uzupełnienia swoich kuchennych aranżacji sprawdź kolekcje farb Tikurilla oraz dopasuj je odpowiednio do wystroju. Dzięki temu stworzenie idealnej aranżacji będzie prawdziwą przyjemnością! 

Możesz także przeczytać

Leave a Comment