Bezpieczne schronienie przed pandemią i mrozem

Nadchodzi zima, więc większość czasu z oczywistych względów spędzimy w domu, który jest naszym naturalnym schronieniem. Dlatego tak ważne jest, by panował w nim zdrowy mikroklimat, który będzie pozytywnie oddziaływał na samopoczucie i zdrowie jego mieszkańców. Co zrobić, aby domowe środowisko było przyjazne? Eksperci przekonują, że kluczową rolę spełni izolacja ścian zewnętrznych tworząca termiczną ochronę budynku, a przy tym znacząco ograniczająca zużycie energii wykorzystywanej do jego ogrzewania. Najlepiej, kiedy jest wykonana sprawdzonym izolatorem, np. najpopularniejszym w Polsce grafitowym styropianem z linii TERMONIUM. Kompleksowa termomodernizacja pozwala również na największą redukcję emisji zanieczyszczeń, więc jest najprostszym sposobem na ograniczenie smogu. Uwaga: wykonując prace izolacyjne wybieraj produkty renomowanych producentów, gwarantujące skuteczność oraz trwałość termomodernizacji.

Nasz dom może stać się przyjemną oazą i naturalnym bastionem nie tylko na czas światowej pandemii. Eksperci oraz autorytety medyczne twierdzą, że długie miesiące spędzone w domu wymagają optymalnego komfortu cieplnego, który ma wpływ na samopoczucie domowników.

Zdrowie rodziny najważniejsze!

Zdrowy mikroklimat domu jest uzależniony przede wszystkim od odpowiedniej temperatury panującej w jego wnętrzu, wilgotności utrzymującej się na właściwym poziomie, jak i jakości powietrza. Gorące kaloryfery w źle izolowanych budynkach powodują, że powietrze staje się niebezpiecznie suche, co wraz z unoszącym się kurzem może prowadzić do chorób dróg oddechowych, alergii itp. Pamiętajmy jednak, że zbyt duża wilgotność, spowodowana niską temperaturą, także jest niezdrowa. Najważniejsze jest zachowanie odpowiedniego balansu wilgotności i temperatury, który zapewnia optymalna termoizolacja ścian oraz wydajna wentylacja.

W naszym klimacie w okresie jesienno-zimowym spędzamy większość czasu, i to bez względu na światową pandemię koronawirusa, w domu. Dlatego zapewnienie optymalnych warunków właściwego mikroklimatu jest wskazane i coraz częściej rekomendowane przez autorytety medyczne – mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor techniczny Termo Organiki – Tylko dobrze ocieplony dom ogranicza zużycie energii, jednocześnie zapewniając jego mieszkańcom wysoki komfort cieplny. Zimą jest ciepło, a latem przyjemnie chłodno i to bez ponoszenia wysokich kosztów za ogrzewanie czy klimatyzacje.

Zagwarantowane bezpieczeństwo

Branża budowlana, mimo trudności związanych z pandemią, funkcjonuje, a sezon budowlany wciąż trwa. Obecnie kończą się ostatnie prace na powietrzu, m.in. związane z termomodernizacją. Jeśli nadal stoisz przed wyborem materiałów izolacyjnych do ocieplenia domu pamiętaj, że to one w głównej mierze decydują o jakości termomodernizacji. Profesjonalne ocieplenie ścian gwarantuje utrzymanie optymalnej temperatury i jest również najbardziej opłacalną inwestycją budowlaną. Straty energii cieplnej budynków w około 1/3 spowodowane są przenikaniem ciepła przez niezabezpieczone termicznie ściany, a więc zimą ciepło ucieka na zewnątrz, a latem przenika do pomieszczeń. Profesjonalnie wykonana termoizolacja dobrej jakości izolatorem, np. grafitowym styropianem TERMONIUM PLUS fasada firmy Termo Organika, spełnia bardzo ważną rolę przez długie lata użytkowania domu. Zapewnia optymalną izolację termiczną, która gwarantuje komfort cieplny domu wpływający pozytywnie na samopoczucie jego mieszkańców. Dodatkową korzyścią termoizolacji ścian zewnętrznych jest zmniejszenie kosztów ogrzewania. Standardowe opłaty za ogrzanie nieocieplonego domu stanowią około 70 procent pełnych kosztów jego eksploatacji.
Pamiętajmy, że jeśli budynek jest nieocieplony, bądź ocieplony nieodpowiednio niesprawdzonym izolatorem, wówczas notuje się dość duże straty ciepła. W przypadku ścian zewnętrznych najlepszym i sprawdzonym sposobem ograniczenia strat jest zastosowanie kompletnego systemu ociepleń, który pochodzi od jednego producenta. Kompletny system ociepleń to również gwarancja kompatybilności poszczególnych jego składników, co przekłada się na bezpieczeństwo użytkowania oraz trwałość i estetykę elewacji.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment