Bezpieczne i trwałe bramy garażowe

Bezpieczne i trwałe bramy garażowe

Brama garażowa spełnia kilka funkcji, ale jej podstawowym zadaniem jest zabezpieczenie samochodu znajdującego się w garażu. Garaż może służyć do przechowywania nie tylko pojazdów, ale także jako magazyn np. sklepu. Istotne jest, aby brama garażowa chroniła nasze mienie przed kradzieżą, ale również przed działaniem warunków atmosferycznych. Nowoczesne bramy dostosowują się do naszych potrzeb.

Czym charakteryzuje się wysokiej jakości bramy garażowe?

Podczas wyboru bramy garażowej powinniśmy kierować się kilkoma kryteriami, które sprawią, że nasz wybór będzie na najwyższym poziomie. Brama garażowa musi chronić wnętrze garażu przed kradzieżą i być wyprodukowana z wysokiej jakości materiałów, które są wytrzymałe i niepodatne na korozję. Ponadto garażowe bramy muszą zapewniać izolację termiczną i akustyczną. Być trwałe, a ich mechanizmy bezawaryjne przez wiele lat. Jeśli nasz garaż przylega do domu, to izolacja termiczna sprawi, że nasz dom nie będzie się wychładzać, a to wiąże się z oszczędnością finansową. Decydując się na bramę garażową, wybierzmy zaufanego i doświadczonego producenta: http://producentbram24.pl/, który posiada wykwalifikowaną obsługę i krótki czas realizacji produktu.

Rodzaje bram garażowych

Garażowe bramy dostosowujemy do miejsca montażu, np. podjazdu obok twojego domu oraz innych indywidualnych wymagań.  Brama powinna być estetyczna, dopasowana do elewacji budynku oraz łatwa w obsłudze. Na rynku istnieje szeroki wybór produktów. Wybór rodzaju bramy zależy głównie od ilości miejsca przed garażem. Mamy bramy uchylne, segmentowe, rolowane, rozwieralne i przemysłowe. Cena bramy zależy od projektu i indywidualnych wymagań klienta: http://producentbram24.pl/index.php/cennik, nowoczesnym rozwiązaniem jest kreator bram, który uwzględnia nasze potrzeby.

Bramy uchylne

Bramy garażowe uchylne nazywane płytowymi to bardzo popularny typ bramy. Tej typ bramy wymaga dużo miejsca przed garażem, a jej dolna część wysuwa się na zewnątrz garażu. Nie sprawdzą się przy niewielkich podjazdach.

Bramy segmentowe

Bramy garażowe segmentowe, inaczej sekcyjne, są górne i boczne. Idealne do miejsc, w których mamy niewielki podjazd przed garażem lub gdy garaż wychodzi bezpośrednio na ulicę. Bramy segmentowe są bardzo szczelne, nadają się do obiektów ogrzewanych. Zbudowane są z segmentów w formie paneli połączonych za pomocą zawiasów. 

Bramy rolowane

Bramy garażowe rolowane nazywa są także roletowymi lub żaluzjowymi. Ich działanie przypomina rolety okienne, zajmują one bardzo mało miejsca. Są sprzedawane z napędem elektrycznym. Składają się z pancerza, który nawijany jest na wał nawojowy znajdujący się w skrzynce. Sprawdzą się w niskich garażach z krótkim podjazdem.

Bramy rozwieralne

Bramy garażowe rozwieralne to najstarszy typ bramy. Otwiera się na boki, wymaga wiele miejsca, nie zawsze można zamontować napęd elektryczny.

Bramy przemysłowe

Bramy przemysłowe to rodzaj bram, który sprawdzi się np. w magazynach, halach produkcyjnych, obiektach handlowych i usługowych, a także w warsztatach samochodowych czy budynkach użyteczności publicznej. Bramy malowane są proszkowo. Bramy przemysłowe: http://producentbram24.pl/index.php/oferta/8-bramy/8-bramy-przemyslowe posiadają szereg zabezpieczeń oraz hamulce i czujniki. Zwijane są elektrycznie, a podczas awarii prądu możemy zamknąć i otworzyć je ręcznie.

Jak wybrać właściwy rodzaj bramy?

Wybór bramy garażowej zależy głównie od miejsca, jakie mamy, czyli od wielkości podjazdu. Musimy zwrócić uwagę, czy dany typ bramy można zamontować w wybudowanych obiektach. Przy realizacji nowego budynku bramę garażową należy uwzględnić już na etapie projektu. Poza tym rodzaj bramy dostosowujemy do indywidualnych wymagań, np. czy garaż przylega do domu, czy jest wolnostojący. 

Możesz także przeczytać

Leave a Comment