Altana ogrodowa – jaki rozmiar konstrukcji?

Altana ogrodowa - jaki rozmiar konstrukcji?

Planując zakup i montaż lub samodzielną budowę altany drewnianej musimy wziąć pod uwagę wiele szczegółów. Wybieramy kolor, kształt i opcje dodatkowe. Jednym z najważniejszych czynników, zależnych od możliwości nie tylko finansowych, ale i przestrzennych jest rozmiar altanki ogrodowej. W naszej ofercie mamy wiele modeli zaprojektowanych z myślą o potrzebach naszych Klientów. Zapewniamy, że spełniają wszystkie wymagania i stanowią idealne połączenie funkcjonalności z estetyką.

Altany ogrodowe 3×3

Najmniejsze modele naszych altan ogrodowych przykuwają uwagę nawet najbardziej wymagających osób. Altany ogrodowe 3×3 charakteryzują się lekką konstrukcją opartą na ażurowej zabudowie. Mogą to być listewki na kształt żaluzji, kratki czy innego dowolnego wzoru. Wybierając drewnianą altanę możemy także zdecydować się na prostą konstrukcję na słupach bez żadnej zabudowy, która doskonale sprawdzi się w ogrodach z bogatą roślinnością. Docenią ją także rodzice, którzy swoje pociechy muszą mieć cały czas „na oku”, by w razie potrzeby w jak najkrótszym czasie się przy nich znaleźć.

Altany ogrodowe 4×4

Kiedy mamy nieco większy ogród, działkę bądź podwórko, możemy pozwolić sobie na trochę większy rozmiar drewnianej altany. Altany ogrodowe 4×4, podobnie jak mniejsze modele, mogą być oparte wyłącznie na słupach, możemy także wybrać całkowitą zabudowę jednego lub więcej boków. Taka opcja realizuje rozmaite funkcje, takie jak ochrona przed wiatrem, ciekawskimi sąsiadami, może również stworzyć klimat większej intymności w drewnianej altanie na działkach otoczonych małą ilością zieleni.

Altany ogrodowe 5×5

Jeśli mamy dużą rodzinę lub po prostu lubimy bardziej przestrzenne kontrukcje – warto wybrać jeden z modeli altany ogrodowej 5×5. Tu z pewnością będziemy mieli większe możliwości zagospodarowania powierzchni. Większe ławki, dłuższy stół – to z pewnością będzie sprzyjać spotkaniom w dużym gronie w altance ogrodowej. Pojawia się także więcej opcji zaaranżowania otoczenia. Altana ogrodowa 5×5 z pewnością wizualnie nie „zginie” pomiędzy bardziej masywnymi drzewami i krzewami.

Czy wybierać dodatkowe opcje?

Nasze drewniane altany wykonane są z najlepszej jakości sosnowego i świerkowego drewna, z takich materiałów wykonane są również ich wszystkie elementy. Warto więc pomyśleć o tym, by poza zachęcaniem do wypoczynku na świeżym powietrzu, altanka ogrodowa była miejscem wyjątkowym. Możemy więc dodatkowo zabudować jedno (lub więcej) wejść czy pomyśleć o własnym wzorze ażuru. Z pewnością wskazane jest także orynnowanie, które sprawi, że nawet w ciepłe deszczowe dni będziemy mogli odpocząć na świeżym powietrzu, nie martwiąc się jednocześnie o nadmiar wody na dachu naszej altany ogrodowej.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment