9 sposobów na zaaranżowanie sypialni na nowo

9 sposobów na zaaranżowanie sypialni na nowo

Po kilku latach spędzonych w naszej sypialni część z nas ma ochotę na zmiany. Wbrew pozorom wcale nie potrzebujemy dużo czasu ani pieniędzy, żeby nadać wnętrzu świeżości. Czasem niewielka zmiana potrafi całkowicie odmienić pomieszczenie i zmienić jego charakter. Przeczytaj artykuł i zainspiruj się najlepszymi pomysłami.

Centrum każdej sypialni — łóżko

Mimo że w łóżku spędzamy przynajmniej ⅓ doby, wiele osób nie traktuje jego roli wystarczająco poważnie. Czas snu to często jedyny moment w naszym zabieganym życiu, kiedy organizm ma szansę się zregenerować. Jeśli planujesz zmiany w swojej sypialni, zdecydowanie powinieneś zacząć od łóżka.

  1. Materac nawierzchniowy — komfort za niewielkie pieniądze. Gdy czujesz, że Twój materac lata świetności ma już za sobą, wcale nie musisz wydawać kilku tysięcy na nowy egzemplarz. Firma Hilding posiada w ofercie model Bass, który dzięki sprężystej piance podniesie twardość Twojego obecnego materaca. Zawsze kupuj w zaufanych i renomowanych sklepach, takich jak https://materacelubin.pl.
  2. Odpowiednia szerokość łóżka. Jeśli w Twoim domu pojawiła się druga połówka lub przygarnąłeś zwierzaka, pewnie przestrzeń na Twoim łóżku znacznie się zmniejszyła. Dla dwóch dorosłych osób idealny będzie materac 160×200.
  3. Piękna, nowa pościel. Jakość materiału, pod którym śpimy, jest niezwykle ważna, a nowy wzór i kolor potrafi całkowicie odmienić charakter naszego pomieszczenia.
centrum każdej sypialni
centrum każdej sypialni

Remont dla amatorów — jak łatwo odnowić pomieszczenie?

Wbrew pozorom do wykonania wielu prac nie musimy posiadać specjalnych umiejętności ani profesjonalnego sprzętu. Wystarczą chęci, wyobraźnia i gotowość do działa. Jak zacząć?

  1. Malowanie ścian to jedna z najprostszych prac, którą mogą wykonać nawet nastolatkowie. Nie musimy od razu zmieniać koloru w całym pomieszczeniu. Jeden wyraźny akcent może nadać pomieszczeniu zupełnie innego charakteru.
  2. Fototapeta części osób może kojarzyć się z okresem PRL-u. Zupełnie niesłusznie. Dzisiejsze tapety mają zupełnie inną jakość, a dzięki nim możemy umieścić na ścianie najważniejsze momenty naszego życia jak wakacje czy zdjęcia naszych pociech.
  3. Wykładzina — najszybszy sposób na odnowienie podłogi. Bez problemu sam zamontujesz nową wykładzinę, a kto by nie chciał codziennie rano stawiać stóp na mięciutkim dywanie? Od razu chce się wstawać.

Detale, które tworzą klimat sypialni

To drobiazgi sprawiają, że sypialnia jest „naszym miejscem”, a nie pomieszczeniem z katalogu sklepu meblowego. Nawet najlepszej jakości meble i materiały wykończeniowe nie nadadzą jej charakteru, jeśli nie dodamy do nich swoich dodatków.

  1. Zasłony to gwarancja spokojnego snu, szczególnie w mieście chronią przed światłem dochodzącym z ulicy i wścibskim ocen sąsiadów. Poza tym pełnią funkcję dekoracyjną i dodają klasy każdemu pomieszczeniu.
  2. Oświetlenie w sypialni powinno być starannie dobrane i rozmieszczone. Niezbędna będzie jedna lampa sufitowa, która oświetli całość pokoju i dodatkowe lampki przy łóżku, dzięki którym będzie można oddać się wieczornej lekturze. Dobrym sposobem na dodanie przytulności pomieszczeniu są malutkie ledowe lampki. Sprawdzą się nie tylko w święta, ale przez cały rok.
  3. Poduszek nigdy dość. Poza tym, że są piękną dekoracją, przydają się, żeby stworzyć wygodną pozycję w łóżku do czytania książek czy oglądania filmów.
detale które tworzą klimat sypialni
detale które tworzą klimat sypialni

Możesz także przeczytać

Leave a Comment