Tak się składa, że dobre sandały robocze mają zastosowanie znacznie szersze niż mogłoby się wydawać. I absolutnie nie trzeba łączyć sandałów bhp wyłącznie z latem! Przekonaj się, jak zaskakująco uniwersalne (a jednocześnie bezpieczne i komfortowe) w warunkach zawodowych mogą być sandały robocze!
Bezpieczne sandały robocze: bhp z wentylacją w tle!
Żadne inne obuwie robocze nie zapewni takiej wentylacji, jak sandały ochronne męskie czy damskie. I tak – prawdą jest, że wentylacja w butach roboczych nie jest aspektem najważniejszym (najważniejszym jest przecież szeroko rozumiane bezpieczeństwo pracownika), ale jednak fakt, że stopy będą miały możliwość oddychać podczas wielogodzinnej aktywności, jest kluczowy i niezbędny dla utrzymania komfortu pracy. To, czy w bucie roboczym nie robi się za ciepło, wynika z dwóch głównych czynników: temperatury otoczenia oraz intensywności i długości wysiłku fizycznego, jakiego podejmuje się pracownik. Przegrzanie z wszystkimi jego konsekwencjami (mokra skarpetka, która często powoduje otarcia, odczuwalny dyskomfort, itd.) przekłada się na uczucie ciężkości nóg, wyraźnego nabrzmienia, a wszystko to razem – na spadek jakości i wydajności funkcjonowania. Lekkie sandały robocze męskie i damskie są skutecznym sposobem na uniknięcie takiego scenariusza!
Czy przewiewne sandały robocze oznaczają rezygnację z bezpieczeństwa?
Absolutnie nie! Po pierwsze i najważniejsze: sandały robocze, jako pełnoprawne obuwie ochronne, również spełniają określone normy kwalifikujące je do pracy w określonym stopniu zagrożenia (szczegółowych informacji na ten temat udzieli Ci karta techniczna każdego modelu sandałów roboczych). Po drugie: jeśli hasło „sandały” kojarzy Ci się z wątłymi paseczkami, prędko porzuć te skojarzenia. Sandały ochronne bhp bardzo często mają wyposażenie zbliżone lub takie same jak półbuty ochronne lub trzewiki robocze. Profesjonalne sandały robocze są wyposażone chociażby pod kątem przebić i ewentualnego ranienia stopy: posiadają zarówno podnosek ochronny (często metalowy lub kompozytowy), nierzadko także podeszwa sandałów ochronnych jest odporna na przebicia (wzmocniona np. kevlarem). Oczywiście, że zastosowanie podnoska chroniącego stopę oznacza zabudowanie sandałów roboczych letnich. Zwróć jednak uwagę, że wszystkie modele sandałów roboczych nie posiadają tzw. „otwartej” cholewki, są nadal stosunkowo mocno zabudowane. Kluczem jest wyraźna perforacja – nieobecna w innego rodzaju obuwiu roboczym.
Podeszwa sandałów roboczych damskich i męskich – 100% stabilności
Ani konstrukcyjnie, ani materiałowo podeszwa najlepszych sandałów roboczych nie będzie się różnić od tej znanej Ci ze standardowych butów ochronnych bhp. W zależności od Twoich potrzeb zapewni Ci antypoślizgowość (np. na halach produkcyjnych; nietrudno znaleźć np. sandały robocze męskie z podeszwą olejoodporną). Sporo modeli oferuje też podeszwę o agresywnym bieżniku – idealnym w przypadku zastosowania w terenie, np. w ogrodnictwie. Wszystko zależy od potrzeb Twojej firmy!
Sandały robocze bhp – tylko na lato?
Cała uniwersalność tego rodzaju butów roboczych letnich wynika stąd, że – o ile praca wykonywana jest w pomieszczeniach – mogą być użytkowane całorocznie. Ze względu na nadal dość zabudowaną cholewkę i fakt energii cieplnej produkowanej w trakcie wysiłku fizycznego także miesiące przejściowe (wiosna i jesień) przy suchych warunkach pracy będą doskonałe do wyboru sandałów roboczych.