Planujesz budowę małego domu z garażem? Zobacz te projekty!

Planujesz budowę małego domu z garażem? Zobacz te projekty!

Planując dom, każdy Inwestor szuka projektu, który spełni jego marzenie o pięknej i komfortowej przestrzeni do życia dla całej rodziny. Na wybór projektu wpływa wiele czynników, w tym wymogi Miejscowych Planów Zagospodarowania Przestrzennego lub decyzji o Warunkach Zabudowy, naturalne uwarunkowania działki oraz indywidualne preferencje i oczekiwania przyszłych użytkowników. Projekty małych domów niezmiennie cieszą się popularnością Inwestorów, realizacja takich budynków ma wiele zalet. Mały dom łatwiej wkomponować w przestrzeń niewielkiej lub wąskiej działki, z racji mniejszej powierzchni użytkowej są także odpowiednio tańsze w budowie. Wśród projektów małych domów na uwagę z pewnością zasługują projekty z garażem, a wybrane propozycje prezentujemy w tym artykule.

Projekty domów małych z garażem dla wielu rodzin mogą być optymalnym wyborem. Domownicy zyskują miejsce na samochód, a wygodna komunikacja z częścią mieszkalną jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, które docenia się szczególnie jesienią i zimą. Garaż jest także przestrzenią, którą można przeznaczyć do przechowywania sezonowych rzeczy, sprawdzi się zatem jako dodatkowa powierzchnia gospodarcza. W małych domach zazwyczaj garaż jest w całości wkomponowany w bryłę domu, takie rozwiązanie sprawia, że budynek dobrze wpisuje się w niewielkie działki. Innym wariantem mogą być projekty, w których przewidziano częściowe wysunięcie garażu z bryły domu, przy czym realizacja takiego budynku wymaga nieco większej działki.

Zobacz projekty małych domów z garażami z kolekcji ARCHON+.

„Dom w lucernie 10”

To prosty, nowoczesny budynek z poddaszem użytkowym i jednostanowiskowym garażem w całości wpisanym w bryłę domu. Zwarta forma i dwuspadowy dach pozytywnie wpływają na koszty budowy. Ten projekt znakomicie sprawdzi się na małych działkach. Naturalna okładzina na elewacji pięknie komponuje się z jasnym tynkiem i podkreśla nowoczesny design całego domu. Nieco ciemniejszym tynkiem zaakcentowano kondygnację poddasza. Strefa wejściowa posiada funkcjonalny podcień, a drewniana pergola tworzy nowoczesną osłonę nad tarasem. Część dzienna domu składa się z salonu, jadalni i kuchni. Otwarty plan wnętrza daje szerokie możliwości aranżacyjne. W kuchni można zastosować zabudowę z barkiem śniadaniowym, przewidziano także praktyczną spiżarkę. Uzupełnieniem programu użytkowego parteru jest toaleta oraz wiatrołap, w odpowiedni sposób oddzielający część mieszkalną domu od garażu i kotłowni. Na poddaszu komfortowe warunki prywatnego wypoczynku oferują trzy sypialnie, ponadto mieści się tutaj łazienka i pralnia.

Dom w lucernie 10
Dom w lucernie 10

Dom pod hebanowcem 2 (G)

Mały, bardzo efektowny projekt  domu parterowego, który charakteryzuje się nowoczesną bryłą w stylu stodoły z dwuspadowym dachem bezokapowym. Antracytowe pokrycie dachu doskonale harmonizuje z białym tynkiem i drewnianą okładziną, którą zaakcentowano wejściowy podcień. Jednostanowiskowy garaż jest wkomponowany w bryłę i poza miejscem na samochód oferuje także powierzchnię na praktyczne regały do przechowywania. Klarownie zdefiniowane strefy zapewniają komfortowe warunki użytkowania. Część dzienna obejmuje salon z narożną sofą i przesuwnym przeszkleniem tarasowym. W jadalni, przy dużym oknie, znajduje się stół dla całej rodziny. Program użytkowy kuchni obejmuje wyspę z miejscem do jedzenia oraz spiżarnię. Kominek rozświetla przestrzeń strefy dziennej klimatycznym blaskiem. W części nocnej domu zaprojektowano trzy sypialnie z wyjściem na zewnętrzną strefę relaksu oraz łazienkę.

Dom pod hebanowcem 2
Dom pod hebanowcem 2

„Dom w cieszyniankach”

Bardzo ciekawy projekt niewielkiego parterowego domu z garażem i czterospadowym dachem, prezentujący nowoczesną stylistykę elewacji. W strefie wejściowej i tarasowej zastosowano okładzinę o strukturze betonu, która znakomicie komponuje się z jasnym tynkiem. Szerokie przeszklenia nadają budynkowi wizualnej lekkości i zapewniają doskonałe doświetlenie przytulnego wnętrza. Garaż dostępny jest z wiatrołapu, w którym oprócz pojemnych szaf przewidziano miejsce na siedzisko i wieszak. Korytarz oddziela część prywatną domu od dziennej, która stanowi otwartą przestrzeń z wygodnym salonem, jadalnią i kuchnią z centralnie wkomponowaną wyspą. Z salonu można wyjść na tarasowy podcień, będący idealnym miejscem do aranżacji kameralnego kącika kawowego. Część nocna obejmuje główną sypialnię z wyjściem do ogrodu, dwie sypialnie dzieci oraz łazienkę. W układzie funkcjonalnym domu uwzględniono także garderobę, pralnię oraz toaletę.

Dom w cieszyniankach
Dom w cieszyniankach

Więcej informacji o zaprezentowanych projektach można znaleźć na archon.pl.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment