Kiedy mamy gromadkę dzieci – jak zadowolić wszystkich?

Nieduży kawałek ogrodu i ogrom zapotrzebowań ze strony dzieciaków. Dziewczynki chcą domek dla lalek i różowe kolory, chłopcy zaś indiański wigwam i militarne barwy. Jak dojść do konsensusu i pogodzić rozkrzyczane dzieciaki? Najlepiej usiąść razem z dziećmi przed ekranem, wejść w kolorowy świat puzzli i pobawić się w projektanta. Bo, fantazja dziecięca nie ma granic.

Czy podzielić plac na dwie połówki czy stworzyć jedną kolorową przestrzeń? 

Często w tworzeniu placu zabaw dla dzieciaków pojawiają się trudności, co do wyboru kolorowych elementów. Takim problemem jest dopasowanie posadzki do marzeń dziewczynek i chłopców. Jakie i w jakiej kompozycji ułożyć płyty gumowe na plac zabaw, aby sprostać oczekiwaniom milusińskich. Trzeba dodać, że należy się liczyć z ich zdaniem, bo przecież to one będą korzystać z tej krainy. I chyba specjalista z firmy Flexizone też miałby z tym kłopot. Beztroska fantazja wraz z połączeniem szerokiej feerii barw i kolorowych, dodatkowych elementów rozwiązuje ten problem. Dla każdego coś miłego. Płyty SBR w czterech eleganckich nie gryzących się kolorach; czerwony, czarny, zielony i szary pozwolą nam ułożyć stonowaną nawierzchnię pod wigwam dla chłopców. Zaś Płyty EPDM w  24 kolorach dopełnią reszty i zadowolą dziewczynki. Obydwie gamy płyt posiadają niezliczone właściwości i szybki montaż. Są bezpieczne w użytkowaniu i proste w utrzymaniu czystości. A potem już bajka, która nie ma końca.

Świat jak z bajki i dodatkowe atrakcje

Mamy wymarzoną nawierzchnię, kolorową jak tęcza. Mata na plac zabaw doskonale wbiła się w krajobraz i zadowoliła niesfornych klientów. Dodatkowe wzory, obrazy, klasy,  kolorowe figury sensoryczne,łamigłówki wkomponowane w płyty, dodały waloru estetycznego i poruszyły dziecięcą wyobraźnię. Dzięki temu maluchy podczas zabawy otwierają się na świat zewnętrzny, a  poprzez zmysły nieustannie rozwijają osobowość. Może kiedyś zostaną architektami i zaprojektują plac zabaw.  Do tego jeszcze lekkość i elastyczność tworzywa zapewniają dzieciom amortyzację w razie upadku, a rodzicom spokój. W dodatku maty są ekonomicznym, trwałym i najlepszym rozwiązaniem. Charakterystyczną ich cechą jest miękkość w dotyku, a subtelna chropowatość doskonałym masażem dla stóp. Bieganie bosymi stopami będzie idealnym zabezpieczeniem przed płaskostopiem.  

Bezpieczeństwo w parze z wyobraźnią dziecięcą

Dzieci mają bogate spojrzenie na otoczenie i szereg nieprzewidywalnych pomysłów. Potrafią swoją energią zburzyć cały porządek. Dlatego tak ważne jest zapewnienie im na placach zabaw szczególnego bezpieczeństwa. Wszelkiego rodzaju drabinki, huśtawki, karuzele, ścianki wspinaczkowe, oraz parki do jazdy na deskorolkach, hulajnogach czy rowerach potrzebują asekuracji przy lądowaniu na pupę. Dlatego, tak bardzo ważne jest podłoże, bo to ono stanowi ochronę pomiędzy dzieckiem a upadkiem. Niweluje ryzyko bolesnego uderzenia i zapobiega przed łzami.

Płyty gumowe są właśnie takim pomostem. Szeroki asortyment płyt i olbrzymie właściwości zapewniające ochronę naszym dzieciom, poprzez tworzenie bezpiecznych nawierzchni na placach zabaw, to dewiza firmy. Nowoczesne technologie i właściwości potwierdzone certyfikatami wystawiają wysoki mandat zaufania. Płyty gumowe są polecane przez znanych architektów i są montowane na eleganckich osiedlach. I są niezawodne w każdych warunkach atmosferycznych.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment