Jak wybrać dach na pawilon ogrodowy?

Jak wybrać dach na pawilon ogrodowy?

Jeszcze więcej czasu możesz spędzać na świeżym powietrzu, gdy tylko zadbasz o dodatkowe wyposażenie tarasu. Szczególnie potrzebny jest dach na pawilon ogrodowy. Z jego pomocą nie musisz przejmować się niespodziewanym deszczem lub zbyt intensywnymi promieniami słonecznymi. Z tego względu musisz też zadbać o wybór trwałego modelu – podpowiadamy Ci, jak zdecydować się na odpowiedni model.

5 zasad wyboru dachów na pawilony ogrodowe

Trwały materiał

Postaw na dach, który wyróżnia się solidną tkaniną, a dzięki temu nie tylko będzie przez kilka lat dobrze się prezentować, ale przede wszystkim zyskasz dodatek, który jest odporny na zmienne warunki atmosferyczne oraz promienie słoneczne. Najlepiej sprawdzają się wersje z materiału o gęstym splocie, ponieważ pozytywnie wpływają na jego żywotność.

Modny i nowoczesny wygląd

Koniecznie zwróć uwagę na to, jak prezentuje się dach na pawilon ogrodowy. W końcu to właśnie z jego pomocą jeszcze lepiej podkreślisz styl tej przestrzeni. Do dyspozycji masz zarówno modele o prostym wykończeniu, jak i nieco bardziej ozdobne wersje z efektownymi falbankami.

Podczas wyboru pamiętaj o dopasowaniu koloru dachu do mebli ogrodowych, zasłon zawieszonych do pawilonu bądź po prostu do barwy elewacji. Szczególnie popularne są brązowe, grafitowe bądź delikatnie szare dachy. Choć możesz też zdecydować się na nieco żywsze kolory typu czerwień, granat i butelkowa zieleń.

Atrakcyjna cena dachu

Najlepiej, jeśli dach na pawilon będzie łączył trzy elementy – wysoką jakość, atrakcyjny wygląd i konkurencyjną cenę. Dzięki temu zyskasz idealny produkt, z którego będziesz naprawdę zadowolony, posłuży Ci przez wiele lat, a zarazem nie nadwyręży Twojego budżetu. Dlatego porównaj kilka ofert i wybierz opcję, która wyróżnia się niską ceną oraz solidnym wykonaniem.

Kształt i rozmiar dopasowany do konstrukcji pawilonu

Bardzo ważne jest to, żeby dach na pawilon ogrodowy miał rozmiar odpowiadający wymiarom konstrukcji. Zatem jeszcze przed zakupem koniecznie zmierz powierzchnię, ustal, jaki pawilon ma kształt i dopiero wtedy podejmij ostateczną decyzję. Wówczas nie będziesz musiał przejmować się wymianą czy zwrotem.

Sposób montażu i możliwość pielęgnacji dachu

Najwygodniejsze w użytkowaniu są dachy, które mają opaski na rzepy. Z ich pomocą samodzielne zakładanie materiału jest wyjątkowo proste i niezbyt czasochłonne – tym bardziej, jeśli materiał jest wystarczająco elastyczny. Znacznie ułatwia to też jego czyszczenie, więc przez cały czas użytkowania będziesz mógł cieszyć się perfekcyjnym stanem dachu.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment