Do czego Ci potrzebna zamrażarka szufladowa?

Uzgodnijmy jedną rzecz: zamrażarki szufladowe nie są sprzętem często spotykanym w typowym polskim domu. Przecież mała zamrażarka szufladowa jest wbudowana w niemal każdą lodówkę. Więc po co Ci więcej? Jak pokazały niedawne wydarzenia, mieć w domu zapas mrożonej żywności to całkiem dobry pomysł. Nawet jeśli nie planujesz brać udziału w apokalipsie, to dzięki takiemu urządzeniu swobodnie zaoszczędzisz sobie czasu, który co drugi dzień tracisz w kolejkach do kasy.

Zamrażarka szufladowa przechowa Twoje frykasy nawet przez rok

Do czego Ci potrzebna zamrażarka szufladowa? Przede wszystkim do przechowywania ulubionych potraw, warzyw, owoców i dodatków. Jeśli akurat, przy odrobinie szczęścia, dostaniesz od rodziny 5 kilogramów dziczyzny, to nie będziesz musiał natychmiast wszystkiego ugotować. Taki rzadki przysmak, możesz przecież poporcjować i zamrozić. W ten sposób, jak akurat dopadnie Cię chandra, to za pół roku przyrządzisz sobie stek z sarniny, z pieczonymi ziemniaczkami i koperkiem z pudełka po lodach.

Podobnie w przypadku warzyw i owoców. Są to produkty sezonowe, a więc niedostępne przez część roku. O ile kartofle mogą sobie spokojnie czekać na odpowiedni moment w skrzynce, w koncie piwnicy, to już papryka, bakłażan, czy dynia nie. Owoce miękkie możesz trzymać w zamrażarce blisko rok, twarde krócej – bo 8 miesięcy. W tym zestawieniu mięso wypada najsłabiej, bo „postoi” tylko 6 miesięcy. Oczywiście dużo zależy od samego typu zamrażarki.

Nowa zamrażarka? No Frost to podstawa

Jakie funkcje przydatne w przechowywaniu żywności oferuje nowoczesna zamrażarka szufladowa? No Frost to w tej chwili niemal standard, ale to jedna z najużyteczniejszych funkcji, jakie znajdziesz w podobnym sprzęcie. Jego działanie polega na tym, że tak rozprowadza zimne powietrze, że na produktach spożywczych nie osiada szron, ani nie tworzy się warstwa lodu. To sprawia, że rozmrażane produkty mają przyjemniejszą konsystencję i świeższy, nie rozwodniony, smak.

Bardzo przydatna jest też technologia FreshSense, którą znajdziesz w zamrażarkach od Siemens. Jej działanie polega na dostosowaniu pracy zamrażarki do warunków panujących na zewnątrz. Jasne, że te urządzenia są świetnie izolowane, ale dzięki niemu Twoim mrożonkom nie zagrozi nawet bardzo upalne lato. To oczywiście nie koniec przykładów świetnych rozwiazań, więcej przykładów zamrażarek jest dostępnych na: https://www.neo24.pl/duzeagd/lodowki/zamrazarki/zamrazarkiszufladowe.html. Co ciekawe, niektóre nowoczesne zamrażarki mają wbudowane kostkarki do lodu.

Estetyczna zamrażarka szufladowa? To możliwe?

Jeżeli chciałbyś postawić takie urządzenie w kuchni, to nie ma problemu. Zamrażarki szufladowe najczęściej występują w kolorach białym lub czarnym, dostępne są też takie pokryte warstwą stali nierdzewnej. Jeśli chciałbyś, by bardziej przypominała kolejną szafkę to sprawdź, która zamrażarka do zabudowy będzie Ci pasować pod kątem funkcji. Dzięki panelom zewnętrznym dopasowanym do urządzenia Twój nowy sprzęt dosłownie zniknie z oczu, a nadal będzie pozwalał na przechowywanie żywności w komfortowych warunkach.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment