Beczka na wodę deszczową – doskonała forma oszczędzania

Oszczędzanie wody – podstawy

Zwiększające się podatki za wodę, w połączeniu z coraz większymi problemami z retencyjnością wody w takich krajach, jak Polska sprawiają, że ludzie zaczynają szukać rozwiązań, które pozwolą im trochę uniezależnić się od jej dostawy i tego, że posiadają ją w kranie. Trudno się dziwić, oszczędzanie wody na różne sposoby (jak na przykład gromadzenie deszczówki) to nie tylko możliwość zgromadzenia pieniędzy dla was, ale jest to również działanie, mające bardzo dobry wpływ na naturę. Nie bez powodu mówi się bowiem o tym, że ochronę środowiska powinniśmy zacząć od naszego własnego podwórka. Dzisiaj mamy dla was dwa rozwiązania, które pozwolą wam na naprawdę skutecznie, a jednocześnie łatwe w użytkowaniu.

Beczki na wodę deszczową – przydatne rozwiązanie

Jedną z najłatwiejszych rzeczy jaką możecie zrobić w kontekście ochrony środowiska i oszczędzania wody, jest inwestycja w beczki na wodę deszczową. Plusem tego rozwiązania jest to, że nie musicie mu poświęcać wiele uwagi. Beczka na wodę deszczową podłączona do rynny jest bezobsługowa. W momencie kiedy dojdzie do opadów deszczu, woda zacznie się w niej zbierać, a wy będziecie mogli ją potem wykorzystać na różne sposoby. Taka woda świetnie nada się na przykład do podlewania roślin. Dzięki temu nie będziecie musieli marnować wody, która macie w kranie. Po odpowiednim filtrowaniu, możecie także wlać tą wodę do podwórkowego basenu. Rozejrzycie się po podwórkach w swoim mieście. Sami zobaczycie że beczki na wodę deszczową są wykorzystywane coraz częściej przez ludzi. Oszczędzanie wody bardzo szybko przyniesie wam dużo korzyści finansowych. Zwłaszcza w momencie kiedy wzrośnie cena wody. Ich plusem jest również to, że beczki te są relatywnie tanie. Beczka o pojemności przekraczającej 200 litrów, nie powinna kosztować was więcej niż 300 złotych w zależności od typu pojemnika. Czy jest to dużo? Policzcie ile pieniędzy zaoszczędzicie i sami przekonacie się, jak szybko taki pojemnik na wodę deszczową się wam zwróci.

Zbiornik na deszczówkę do rynny – łatwa i przyjemna opcja

Kolejną rzeczą na jaką możecie się zdecydować, jest zainstalowanie zbiornika na deszczówkę do rynny. Zbiornik na deszczówkę do rynny działa na podobnej zasadzie jak zwykła beczka z tym, że jest to urządzenie o wiele wygodniejsze. Zbiornik na deszczówkę stawiasz pod rynną i jeżeli chcesz uzyskać wodę dobrej jakości, to montujesz do niego zbieracz wody deszczowej z filtrem oraz wąż elastyczny. Tak zbudowany zestaw pozwoli ci na sprawne zbieranie wody deszczowej w pojemniku i jednocześnie nie martwić się o jej jakość. Woda zebrana w ten sposób nada się do wielu zadań. Na przykład do podlewania kwiatów w ogrodzie. Cena takiego zbiornika nie powinna przekraczać 200 złotych za standardowy 200 litrowy zbiornik.

Warto oszczędzać wodę

Jak widać, oszczędzanie wody nie jest zadaniem trudnym, wręcz przeciwnie. Wystarczy zakup beczki bądź zbiornika na wodę deszczową i już możemy się cieszyć z darmowej wody. Oszczędzanie wody nigdy nie było prostsze i bardziej opłacalne niż teraz.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment